RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Być weterynarzem za łapówkę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

8 osób, podejrzewanych o branie łapówek za zaliczenie egzaminu z weterynarii, zatrzymali warmińsko-mazurscy policjanci. Wśród nich jest członek Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej. Wg szacunków policji za pieniądze do zawodu dopuszczono 40 „weterynarzy” z całej Polski.

Do wręczania łapówek miało dochodzić jednak w Olsztynie, gdzie 40 lekarzy weterynarii z całej Polski zdawało egzaminy na specjalizację. W ten sposób kończyli dwuletnie studia podnoszące kwalifikacje.

Aby zapewnić sobie pomyślne zakończenie egzaminu, wszyscy złożyli się po 200 złotych i za uzbierane w ten sposób pieniądze kupili wieczne pióra renomowanych marek, złote łańcuszki z brylantowymi wisiorkami, palmtopa. Tymi prezentami obdarowali członków komisji egzaminacyjnej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: