RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bus i ciężarówka, które zderzyły się w Nowym Mieście, były sprawne

Autor: Publikacja: Wtorek, 9 listopada (11:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bus, który miesiąc temu zderzył się z tirem w Nowym Mieście na Pilicą miał sprawne układy jezdne - orzekli biegli. W katastrofie zginęło wtedy 18 osób. Biegli pracujący na zlecenie prokuratury nie mieli także zastrzeżeń do stanu technicznego układów ciężarówki, w którą uderzył bus.

Prokuratura badała czy stan pojazdów mógł mieć wpływ na uniknięcie katastrofy.

12 października w Nowym Mieście nad Pilicą w wyniku czołowego zderzenia busa z ciężarówką zginęło 18 osób, jadących busem. Większość pasażerów busa nie była przypiętych pasami; siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynkach i deskach. Ranny został kierowca ciężarówki.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: