RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bułgarscy żołnierze wyjechali z Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bułgarski kontyngent wojskowy jest już w Kuwejcie. Irak opuściła ostatnia 130-osobowa grupa wojskowych z tego kraju. Za trzy dni znad Tygrysu i Eufratu wycofają się ostatni żołnierze z Ukrainy.

Bułgarski parlament decyzję o wycofaniu swoich wojsk z Iraku podjął w maju w wyniku silnego nacisku opinii publicznej. Bułgarzy do kraju mają wrócić 30 grudnia. W tym samym czasie służbę kończy 880-osobowy oddział ukraiński.

Oba kontyngenty wchodziły w skład wielonarodowej dywizji Centrum-Południe, dowodzonej przez Polskę. Polski rząd podjął dziś decyzję o wystąpieniu do prezydenta o przedłużenie polskiej misji w Iraku do końca grudnia przyszłego roku.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: