RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rumsfeld: Mniej żołnierzy USA w Iraku

Publikacja: Czwartek, 22 grudnia (19:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zmniejszenie liczby amerykańskich wojsk w Iraku sugeruje sekretarz obrony USA Donald Rumsfeld. Polityk złożył niezapowiedzianą wizytę w amerykańskiej bazie nad Tygrysem i Eufratem.

Agencja Associated Press informuje, że może chodzić o rezygnację z wysłania do Iraku dwóch brygad. To oznaczałoby zmniejszenie liczby stacjonujących tam amerykańskich żołnierzy poniżej 138 tysięcy. Dotychczas uznawano to za dolną granicę.

Wycofanych ma zostać wkrótce około 20 tysięcy wojskowych, wysłanych do Iraku na czas referendum i wyborów.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: