RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Buenos Aires pogrążone w ciemnościach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Potężna awaria sygnalizacji świetlnej wywołała w środę chaos na ulicach Buenos Aires. Jak poinformowały oficjalne źródła, w jednej chwili w części argentyńskiej metropolii zgasło dwieście ulicznych sygnalizatorów. Przyczyną była usterka systemu komputerowego, kontrolującego ruch w północnych rejonach miasta.

Awaria trwała około dwóch godzin. W tym czasie doszło do wielu stłuczek. Na kilku ważnych ulicach normalny ruch udało się przywrócić dopiero po kilku godzinach.

Szef stołecznych władz Mauricio Macri przeprosił mieszkańców i wytłumaczył, że sygnalizacja świetlna w Buenos Aires jest już... bardzo stara.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: