RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Budżetowych roszad ciąg dalszy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rząd zdecydował o wycofaniu autopoprawki do budżetu, ponieważ chce… zgłosić ją ponownie jutro. Poprawka wskazywała źródła finansowania dodatkowych wydatków socjalnych.

- Wycofujemy autopoprawkę z tego powodu, aby jutro mogło odbyć się drugie czytanie budżetu państwa - tłumaczył rządową decyzję premier Kazimierz Marcinkiewicz. Zapowiedział jednocześnie, że podczas sobotniego posiedzenia Sejmu zgłoszona będzie druga poprawka, jednak tej samej treści. Chodzi o dodatkowe 1,3 mld złotych, m.in. na becikowe.

Zyta Gilowska tłumaczy, że wycofanie autopoprawki ma ułatwić Sejmowi przyśpieszenie prac nad budżetem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: