RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjczycy już ćwiczyli atak na Iran

Publikacja: Sobota, 15 kwietnia (16:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już dwa lata temu brytyjscy żołnierze brali udział w amerykańskiej symulacji ewentualnej inwazji na Iran – donosi dziennik „The Guardian”. Manewry o wiele mówiącej nazwie „Zapaleniec” odbyły się w amerykańskiej bazie w Wirginii.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony stara się bagatelizować te doniesienia. Tłumaczy, że oficerowie często brali udział w manewrach o fikcyjnych scenariuszach. Resort przyznaje jednak, że pomysły nie są brane z sufitu, ale opierają się na analizie aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie.

Wedle planów ćwiczeń, obiektem inwazji było państwo o nazwie „Korona” – jednak jego granice dziwnie odpowiadały granicom Iranu. Podobnie było z tzw. charakterystyką wroga.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: