RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bruksela: Polska przegrała batalię o wódkę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polska przegrała w Parlamencie Europejskim kolejną batalię o wódkę. Komisja ds. rynku wewnętrznego przegłosowała niekorzystny dla naszego kraju raport – donosi korespondentka RMF FM w Brukseli.

Niestety, nie przeszła popierana przez Polaków poprawka mówiąca, że wódką można nazywać tylko alkohol produkowany z ziemniaków, zboża oraz melasy buraczanej. Przyjęty raport brytyjskiego deputowanego dopuszcza produkcję wódki ze wszystkich surowców rolniczych.

I choć formalnie finał batalii o wódkę rozegra się dopiero na wiosnę przyszłego roku, to - jak ocenia nasza korespondentka Katarzyna Szymańska-Borginon - Polska tę walkę już przegrała.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: