RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brudna woda w beczkowozach w Pleszewie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa beczkowozy, które dostarczały wodę do gminy Pleszew były brudne – dowiedział się reporter RMF FM. Mieszkańcy nie mogli korzystać z wody w kranach, ponieważ ta skażona była bakteriami coli.

We wtorek wieczorem wodociąg pleszewski został połączony z odległym o ponad 13 kilometrów wodociągiem w Gołuchowie.

W sprawie skażenia bakterią coli ujęcia wody w Pleszewie w Wielkopolsce, policja na zlecenie prokuratury prowadzi śledztwo. Dotyczy ono zanieczyszczenia wody, które może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób.

Mieszkańcy Pleszewa będą mogli korzystać do celów spożywczych z wody pochodzącej z miejskiego wodociągu najwcześniej w piątek po południu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: