RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brak kontaktu z 13 Polakami w Japonii

Publikacja: Wtorek, 15 marca (06:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nieznany jest los 13 Polaków przebywających w Japonii. Polskim służbom konsularnym do tej pory nie udało się z nimi skontaktować. Wcześniejsze informacje mówiły o 11 osobach, w tym dwóch, które przebywały bezpośrednio w rejonie kataklizmu.

W ciągu ostatnich godzin do konsulatu zgłosiły się rodziny kolejnej dwójki Polaków. Nie wiadomo, w jakim rejonie mogą się znajdować.

Polskie służby poszukują również intensywnie innej dwójki, mieszkającej na stałe w Japonii, która przebywała w rejonie tsunami.

Od soboty udało się natomiast nawiązać kontakt z trójką Polaków, którzy też byli w regionie najbardziej dotkniętym przez kataklizm.

Źródło: RMF FM FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: