RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bój o działki na Helu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W przyszłym roku ogromne tereny na Półwyspie Helskim, należące do Marynarki Wojennej, będą do wzięcia. Zlikwidowana zostanie tamtejsza baza wojskowa. Deweloperzy już stają do wyścigu o ziemię.

Najlepsze tereny, np. cześć portu wojennego, przejmie Agencja Mienia Wojskowego - na pewno będzie chciała te działki sprzedać. Burmistrz Helu obawia się, że stanie się to zanim tamtejsi radni postanowią co ma tam powstać. On sam ma już wizję zagospodarowania terenów – chciałaby, aby powstały tam hotele, pensjonaty z całą infrastrukturą czyli basenami, salami konferencyjnymi i gabinetami odnowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: