RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bociany ciągną na biegun zimna

Publikacja: Środa, 19 marca (14:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pierwsze bociany przyleciały na Suwalszczyznę, nazywaną polskim biegunem zimna. Ptaki widzieli już pracownicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego i mieszkańcy podsuwalskich miejscowości.

Bociany na Suwalszczyźnie pojawiają się najpóźniej, bo jest to jeden z najzimniejszych regionów w Polsce. W tym roku ptaki przyleciały szybciej niż zwykle; w tej części Polski nie było bowiem mroźnej zimy. Według ornitologów, bociany powinny zlecieć na Suwalszczyznę do połowy kwietnia.

Ale z powrotem z ciepłych krajów zbyt długo nie czekały także żurawie – te były na Suwalszczyźnie już pod koniec lutego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: