RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

BMW sprzedaje team Formuły 1

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koncern BMW zgodził się sprzedać swój zespół Formuły 1. Nowym właścicielem teamu BMW Sauber będzie Qadak Investments, fundacja która ma swą bazę w Szwajcarii. Na razie wiadomo o niej tylko tyle, że tworzą ją inwestorzy z Europy i Bliskiego Wschodu.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa musi teraz rozważyć, czy dopuścić zespół Roberta Kubicy do przyszłorocznych wyścigów. Na razie w Formule jeden jest komplet drużyn - czyli trzynaście. Dziś do zestawu dołączył Lotus.

Zespół Kubicy ma jednak jeszcze szanse na start w przyszłym sezonie. FIA dała BMW czternaste

miejsce. Oznacza to, że może wziąć udział w wyścigach w przypadku problemów innych zespołów, lub w przypadku powiększenia stawki do 14 teamów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: