Spór udało się zażegnać. Obama chce też na chwilę uśpić czujność Amerykanów, uciekając od polityki wewnętrznej. Najpierw sesja Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku potem spotkanie grupy G20 w Pittsburghu. Krytycy już mówią, że Obama na wiele dni zostawi na boku sprawy ważne dla zwykłych Amerykanów.
Wczoraj pojawił się kolejny problem. „Washington Post” opublikował częściowo tajny raport dowódcy wojsk USA i NATO w Afganistanie. Generał Stanley McChrystal ostrzega, że w przyszłym roku będzie potrzeba więcej amerykańskich sił. Inaczej wojna z Talibami zostanie przegrana. W tym roku zginęło już 200 amerykańskich żołnierzy. Wielu amerykanów mówi krótko „szykuje nam się kolejny Wietnam”.