RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biopaliwo z pomarańczy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Plantacje pomarańczy z Walencji już niedługo mogą zasłynąć nie tylko z owoców, ale także z... paliwa.

Hiszpanie opracowują właśnie nową technologię, dzięki której gruba, lśniąca skórka z pomarańczy i cytryn zostanie przekształcona w biopaliwo.

W Walencji zbiera się ponad 4 miliony ton pomarańczy rocznie. Z każdej tony można - według ekspertów - uzyskać około 80 litrów cytrusowego biopaliwa.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: