GOPR-owcy zachęcają do wycieczek. Warunki są idealne i dla pieszych wędrówek i rowerowych eskapad. Słońce, doskonała widoczność i lekki wiatr na szczytach. Pogoda-marzenie ma utrzymać się przez cały weekend.
Tym, którzy zdecydują się wyruszyć na bieszczadzki szlak, ratownicy przypominają o nakryciu głowy i zabraniu dużej ilości wody mineralnej. Warto też zaopatrzyć się w krem chroniący przed oparzeniami słonecznymi.