Niemka Simone Hauswald była najszybsza na trasie sprintu w Oberhofie. W zawodach zaliczanych do Pucharu Świata fatalnie spisały się Polki.

Reprezentantka gospodarzy sprawiła miłą niespodziankę kibicom, którzy byli w kiepskich nastrojach, bo na trasie zabrakło faworytki Magdaleny Neuner. Na drugim miejscu uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej Szwedka Helena Jonsson, a trzecia była Norweżka Ann Kristin Flatland.

Najwyżej sklasyfikowana z naszych biathlonistek została Magdalena Gwizdoń, która była 49. O pięć lokat niżej uplasowała się Agnieszka Cyl. Paulina Bobak była 76. Niskie pozycje Polek to głównie efekt słabego strzelania. Na starcie nie pojawiła się czwarta z Polek, Weronika Nowakowska.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Helena Jonsson, z Polek najwyżej - na 31. pozycji - jest Cyl.