Białoruś: Zabrać dzieci „niemoralnym”
Publikacja: Poniedziałek, 27 listopada (21:03)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Prezydent Białorusi podpisał dekret zezwalający na odbieranie dzieci rodzinom określanym jako „niemoralne” i umieszczanie ich w sierocińcach. Ustawa, którą zaakceptował Łukaszenko, ma zacząć obowiązywać od początku 2007 r.
Wśród powodów, dla których dzieci mogą być odbierane rodzicom, wymienia się m.in.: wywieranie na nie złego wpływu, zaniedbywanie obowiązków, alkoholizm, narkomania.
Decyzje mają podejmować specjalne komisje. Koszty pobytu dzieci w sierocińcach będą ponosić rodzice.