RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białoruś: Epidemia grypy u granic Polski

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W białoruskim Grodnie ogłoszono epidemię grypy. W ubiegłym tygodniu liczba zachorowań trzykrotnie przewyższyła tam normę. W położonym przy granicy z Polską mieście zachorowało prawie 5 tysięcy osób, głównie dzieci.

Białoruscy specjaliści przewidują, że na listę miast z epidemią grypy w najbliższym czasie mogą być wpisywane kolejne nazwy. Ich zdaniem, liczba zachorowań będzie rosła wraz z ociepleniem i roztopami. Uspokajają jednak, że tegoroczna grypa nie będzie wyjątkowo groźna. Rekordowy pod tym względem był 1999 rok, gdy na grypę chorowało ponad milion Białorusinów – ponad dwa razy więcej niż zazwyczaj.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: