RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bezrobocie spada

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bezrobocie spadło. W ciągu miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o prawie pięćdziesiąt siedem tysięcy osób. Przez rok o pięćset osiemdziesiąt tysięcy. Takie dane dziś podał GUS. To oczywiście tylko liczby.

Dziś odwiedziłem gminę Kołbaskowo, gdzie przed laty większość mieszkańców zatrudniona była w PGR. Urzędnicy twierdzą, że praca jest ale chętnych do zatrudnienia brakuje. Dodatkowo bezrobotni nie chcą podnosić swoich kwalifikacji. W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołbaskowie zasiłki z powodu bezrobocia pobiera 171 rodzin. Są i takie w których bez pracy pozostają dwie lub 3 osoby.

Tagi: bezrobocie

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: