RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bezpłatnie, bo dla fundacji Katarzyny Hall?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Gdańska bezpłatnie użycza dwa budynki Gdańskiej Fundacji Oświatowej. W jej radzie zasiadała obecna minister edukacji Katarzyna Hall. Fundacja prowadzi sześć szkół w Gdańsku i Sopocie. Czesne w tych placówkach to 600 złotych miesięcznie.

Umowę użyczenia podpisano w październiku zeszłego roku, kiedy pani Hall nie była jeszcze szefową resortu, a piastowała stanowisko wiceprezydenta Gdańska. Dziś prezydent Paweł Adamowicz tłumaczy się z podjętej wówczas decyzji. Fundacja zainwestowała w remont budynków ponad milion złotych, dlatego zwolniona ją z opłaty dzierżawnej – argumentuje w rozmowie z reporterem RMF FM prezydenta Gdańska.

Warto podkreślić, że pieniądze na remont pochodzą z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Podobnych wniosków o zwolnienie z opłat złożono w Gdańsku trzy. Wszystkie od instytucji oświatowych. Rozpatrzono je pozytywnie. Zaznaczmy, że dwa wnioski to wnioski byłej fundacji minister Hall.

Fundacja użytkuje dwa czteropiętrowe budynki z czerwonej cegły z wysokimi pomieszczeniami. W środku są starannie wyremontowane, a na zapleczu dobudowana nowoczesna przybudówka i parking. Sale dla uczniów nowoczesne i schludne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: