Do godz. 22:30 specjalne Raporty Drogowe na antenie RMF FM. Usłyszycie w nich informacje o wszelkich utrudnieniach, objazdach i dojazdach do cmentarzy oraz parkingów przy największych nekropoliach.

Warmińsko-Mazurskie. Na drodze krajowej nr 527 Morąg-Olsztyn w miejscowości Mątki zderzyły się dwa samochody. W wypadku zginęły dwie osoby, a kolejne dwie zostały ranne.

Małopolska. Potężny korek utworzył się w Węgrzcach tuż pod Krakowem na trasie krajowej nr 7 w stronę Kielc. Polecamy objazd przez Bibice, Zielonki, Skałę i Wolbrom.

Tłoczno robi się też na krajowej "czwórce" między Krakowem i Tarnowem.

Mazowieckie. Na krajowej „siódemce” w miejscowości Dobrut pod Szydłowcem bus potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Pas w kierunku Kielc został zablokowany. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

Zachodniopomorskie. Kierowcy mogą mieć problemy z dojazdem do granicy w Lubieszynie. Na krajowej „dziesiątce” w rejonie szczecińskiego cmentarza obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Uważać trzeba także na trasie nr 3 w rejonie Międzyzdrojów.

Śląsk. Spore problemy czekają na kierowców na drodze krajowej 78 w Zawierciu. Sznur samochodów ciągnie się tam na odcinku kilku kilometrów. Ruchem aż w czterech miejscach kierują policjanci.

Wielkopolska. Duże utrudnienia napotkacie w Poznaniu na ul. Grunwaldzkiej, która prowadzi na cmentarz na Junikowie. W korku postoicie nawet godzinę.

35 osób zginęło w ciągu dwóch pierwszych dni policyjnej akcji „Znicz”, która potrwa do niedzieli. Na polskich drogach doszło już do 306 wypadków, 354 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 743 nietrzeźwych kierowców. czytaj więcej

Na drogach jak co roku trwa akcja "Znicz". Uczestniczy w niej 10 tysięcy policjantów i żandarmów wojskowych. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim prędkość pojazdów i trzeźwość kierowców. Sprawdzają także stan techniczny samochodów i sposób przewodzenia dzieci.

Przypominamy nasz specjalny numer telefonu 0 600 700 800. Jeżeli natraficie na jakieś kłopoty na drodze, dajcie nam znać.