Na wigilijnym stole, jak co roku znajdą się trzy potrawy – zupa grzybowa z łazankami, pierogi z kapustą i bigos z pieczywem. Menu nie zmienia się od 12 lat, czyli od momentu, od kiedy bezdomni mogą liczyć na hojność Jana Kościuszki w Krakowie. Tym bardziej szokuje to, co reporter RMF FM usłyszał dziś od warszawskiego organizatora wigilii, czyli Rzecznika Praw Obywatelskich, który powiedział, że już w styczniu tego roku próbował namówić do podobnej wieczerzy stołecznych restauratorów: Stwierdziłem, że nie jestem w stanie ich przekonać do tego, jak słuszna, prosta i oczywista jest tego rodzaju akcja.
Na szczęście wigilia dla warszawskich bezdomnych dojdzie do skutku – w najbliższą sobotę od godziny 11 do zmierzchu przed kościołem Św. Anny. Oprócz zapewnionych dań, wolontariusze będą czekać na Wasze wsparcie w postaci jedzenia. Wierzymy, że mieszkańcy Warszawy w przeciwieństwie do restauratorów nie zawiodą potrzebujących. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Romana Osicy: