RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bez kobiet w kuwejckim parlamencie

Publikacja: Piątek, 30 czerwca (07:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do kuwejckiego parlamentu nie dostała się żadna kobieta. W wyborach startowało 28 kandydatek. Wg ogłoszonych dziś oficjalnych wyników najwięcej mandatów zdobyła opozycja.

Po raz pierwszy w historii tego niewielkiego emiratu kobiety startowały do parlamentu, i po raz pierwszy wzięły czynny udział w wyborach - z 340 tys. uprawnionych do głosowania Kuwejtczyków, 57 proc. to właśnie kobiety.

Wybory parlamentarne w tym nieco ponad dwuipółmilionowym państwie odbyły się w trybie przyspieszonym, po tym jak miesiąc temu władca Kuwejtu emir Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah rozwiązał parlament na tle konfliktu między izbą a rządem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: