RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Beskidzkie restauracje pod lupą inspektorów

Publikacja: Wtorek, 27 października (18:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mięso przeterminowane o ponad dwa lata, nektar zamiast soku, pstrąg z potoku, który w rzeczywistości był pstrągiem… z zamrażarki. To tylko niektóre z nieprawidłowości w beskidzkich restauracjach. Inspekcja handlowa skontrolowała trzynaście i wszędzie miała zastrzeżenia.

Inspektorzy kwestionowali również jakość i wagę potraw oraz objętość drinków. Wątpliwości budził także sposób przechowywania produktów. Na przykład mięso hamburgerowe było przechowywane w otwartym pojemniku razem z lodami czy innymi mrożonkami.

Wszyscy nieuczciwi sprzedawcy dostali mandaty.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: