RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Benzen w napojach gazowanych

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W 230 napojach gazowanych, dostępnych w Wielkiej Brytanii i Francji wykryto wysoką zawartość rakotwórczego benzenu – pisze brytyjski dziennik „The Times”.

W niektórych napojach stężenie tej substancji 8-krotnie przewyższało dopuszczalne normy. 15 lat temu z powodu zbyt wysokiej zawartości benzenu wycofano ze sklepów miliony butelek słynnej wody Perrier, a producent musiał opracować nową technologię produkcji. Teraz organizacje konsumenckie domagają podobnych działań od producentów napojów gazowanych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: