RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Benedykt XVI w Jordanii: Modlę się o pokój na Bliskim Wschodzie

Publikacja: Piątek, 8 maja (19:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

<i>Przybywam, aby modlić się o pokój na Bliskim Wschodzie</i> - powiedział Benedykt XVI w stolicy Jordanii, od której rozpoczął podróż do Ziemi Świętej. Papież aż dziesięciokrotnie powtórzył w swym przemówieniu słowo „pokój”.

W pierwszym dniu jordańskiego etapu pielgrzymki papież mocno zaakcentował sprawę wolności religijnej. Na lotnisku w Ammanie zaapelował o wolność religijną i poszanowanie niezbywalnych praw i godności oraz o trwały pokój dla wszystkich, którzy żyją na Bliskim Wschodzie.

Benedykt XVI w czasie swej 12. zagranicznej pielgrzymki odwiedzi również Izrael i Autonomię Palestyńską. Do Rzymu powróci 15 maja.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: papież

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: