Będzie strajk w zbrojeniówce
Publikacja: Czwartek, 22 czerwca (09:03)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
W Zakładach Mechanicznych „Tarnów” prawie 3/4 pracowników w referendum opowiedziało się za strajkiem. Związkowcy chcą, aby stanęły wszystkie firmy zbrojeniowe. Dlatego dziś w południe w Warszawie zbierze się specjalna międzyzakładowa komisja.
Postulaty są jasne – nie dopuścić zachodnich gigantów i przeznaczyć więcej pieniędzy na branżę. Zwykli pracownicy boją się o pracę: Nie są mi obojętne losy zakładu. Jest trudno w ogóle w Tarnowie o pracę.
Jeśli dojdzie do strajku, dojdzie do okupacji zakładu, pikiet i wstrzymania produkcji.