To był wypadek przy pracy przy pisaniu tej ustawy, nie wzięto tej sytuacji pod uwagę. Ale ja się zobowiązuję do naprawy, ponieważ to musi być naprawione - stwierdził Religa. Zapowiedział, że prace nad nowelizacją rozpoczną się w poniedziałek.
Religa zapowiedział nowelizację ustawy podczas wizyty w Olsztynie. To właśnie na Warmii i Mazurach pojawiły się zastrzeżenia do zapisów – tam bowiem tylko połowa lekarzy pracuje na kontraktach indywidualnych. Regionalny NFZ już ogłosił, że ma pieniądze na te dodatkowe podwyżki.