RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Beatyfikacja Jana Pawła II bez biletów wstępu

Publikacja: Niedziela, 16 stycznia (17:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na beatyfikację Jana Pawła II będzie mógł wejść każdy. Prefektura Domu Papieskiego poinformowała dzisiaj, że pierwszego maja nie będzie żadnych kart wstępu. Warto o tym pamiętać, bo przed samą uroczystością mogą pojawić się oszuści, którzy będą oferowali wejściówki.

Prefektura wydała stosowne oświadczenie, bowiem osoby wybierające się na beatyfikację już teraz kierują do Watykanu prośby o karty wstępu na Plac świętego Piotra i prowadzącą do niego Via della Conciliazione.

Na razie żadne szczegóły uroczystości nie są znane. Przewiduje się, że do Watykanu może przyjechać nawet 2 miliony wiernych. Większość włoskich hoteli skrzętnie to wykorzystała, podnosząc ceny nawet o kilkaset procent.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: