RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ban Ki Mun został szefem ONZ

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zgromadzenie ONZ mianowało dotychczasowego ministra spraw zagranicznych Korei Płd. Ban Ki Muna na stanowisko sekretarza generalnego ONZ. Ban oficjalnie obejmie urząd od Nowego Roku, kiedy skończy się kadencja Koffiego Annana.

62-letni Ban jest pierwszym sekretarzem generalnym z Azji od czasu Birmańczyka U Thanta (1961-1971).

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: