RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

B. wiceprezes Górnika Łęczna z zarzutami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Były wiceprezes piłkarskiego Górnika Łęczna usłyszał zarzut korupcji w sporcie. Policja zatrzymała 58-letniego działacza w jego domu na Lubelszczyźnie. Bronisław K. jest podejrzany o wręczanie łapówek sędziom i obserwatorom w zamian za ustawianie korzystnych dla jego drużyny wyników meczów.

Wiceprezes po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Musi jednak wpłacić 50 tysięcy złotych kaucji.

Wczoraj w ręce policji wpadł drugoligowy sędzia z Opola. W sumie w związku ze śledztwem zatrzymano już około 30 osób. Wśród nich są sędziowie, działacze, obserwatorzy Polskiego Związku Piłki Nożnej i zawodnicy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: