RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Azbestowy „Rotterdam” podniesie kotwicę?

Publikacja: Czwartek, 11 maja (15:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Azbestowy statek „Rotterdam” prawdopodobnie opuści Trójmiasto. Wojewoda pomorski nie zgodził się na usunięcie z wycieczkowca azbestu właśnie w Polsce. Wycieczkowiec cumuje na razie w Porcie Północnym.

Właściciel statku nie ma właściwie żadnego pola manewru – decyzja wojewody jest jednoznaczna i oznacza „nie” dla usuwania azbestu w Polsce. Tego zadania nie chce się podjąć także żadna z trójmiejskich stoczni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: