RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awionetka nadal na dnie Wisły

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przez dwa dni nie udało się na tyle oczyścić z mułu i piasku wraku maszyny, żeby go wydobyć na powierzchnię. Nie wiadomo kiedy akcja zostanie wznowiona. Maszyna wpadła do rzeki półtora miesiąca temu. Zginął pilot.

Wydobycie wraku jest niezbędne, aby Komisja Badania Wypadków Lotniczych i prokuratura mogły ustalić, co było przyczyną wypadku.

Awionetka typu "Cessna" awaryjnie wodowała na Wiśle we wrześniu, w rejonie Kanału Żerańskiego. Samolot - odbywający lot szkoleniowy - wystartował z lotniska Warszawa-Babice na warszawskim Bemowie. Pilot nie przeżył, mimo że opuścił samolot i próbował dopłynąć do brzegu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: