Kontrolerzy z Łodzi nie mogli nawiązać połączenia z samolotem. W związku z tym pilot zdecydował o lądowaniu na poznańskiej Ławicy. Po pasażerów wysłano autobusy; tym, którzy mieli tym samym samolotem odlecieć do Londynu, zaproponowano zwrot pieniędzy za bilet lub zmianę terminu rezerwacji.
Awaria została już usunięta o lotnisko w Łodzi pracuje normalnie.