RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaryjne lądowanie – w Poznaniu zamiast w Łodzi

Publikacja: Sobota, 26 sierpnia (19:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zamiast w Łodzi – w Poznaniu wylądował samolot z podróżnymi z Londynu na pokładzie. Wszystko z powodu awarii systemu łączności między pilotem a wieżą kontroli. Po pasażerów wysłano do stolicy Wielkopolski autobusy.

Kontrolerzy z Łodzi nie mogli nawiązać połączenia z samolotem. W związku z tym pilot zdecydował o lądowaniu na poznańskiej Ławicy. Po pasażerów wysłano autobusy; tym, którzy mieli tym samym samolotem odlecieć do Londynu, zaproponowano zwrot pieniędzy za bilet lub zmianę terminu rezerwacji.

Awaria została już usunięta o lotnisko w Łodzi pracuje normalnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: