Awaria jest poważna. W nocy uszkodzona została główna magistrala ciepłownicza. Usunięcie uszkodzenia ma potrawać do późnego popołudnia. Kolejne godziny zajmie napełnianie sieci ciepłowniczej.
To już szósta w ostatnich trzech tygodniach duża awaria ciepłownicza w śląsko-zagłębiowskiej aglomeracji. Jak twierdzą specjaliści przyczynami uszkodzeń są nagłe skoki temperatury, których nie wytrzymują przestarzałe i w wielu miejscach skorodowane rury.