RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaria ciepłownicza w Bytomiu

Autor: Publikacja: Czwartek, 7 stycznia (12:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zimny czwartek w centrum Bytomia. Ciepło nie dociera tam do 5 tysięcy mieszkań. Awaria ma być usunięta późnym popołudniem.

Awaria jest poważna. W nocy uszkodzona została główna magistrala ciepłownicza. Usunięcie uszkodzenia ma potrawać do późnego popołudnia. Kolejne godziny zajmie napełnianie sieci ciepłowniczej.

To już szósta w ostatnich trzech tygodniach duża awaria ciepłownicza w śląsko-zagłębiowskiej aglomeracji. Jak twierdzą specjaliści przyczynami uszkodzeń są nagłe skoki temperatury, których nie wytrzymują przestarzałe i w wielu miejscach skorodowane rury.

Tagi: Bytom awaria

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: