Najsłabsze wyniki, błędy w postępowaniach, niesłuszne aresztowania i... nagroda! Wiesław Nocuń, b. szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, otrzyma nominację na prokuratora krajowego – dowiedziało się RMF.

To właśnie Nocuń odpowiedzialny jest między innymi za skandaliczne zatrzymanie i aresztowanie Romana Kluski.

Obrazowo można to porównać do nominacji generalskiej w wojsku. A dotyczy człowieka, który opuszczając funkcję prokuratora apelacyjnego w Krakowie, zostawił tę prokuraturę na przedostatnim miejscu z wynikami pracy. To sprawa Kluski, to sprawa kompromitacji tej prokuratury, która użyła całej siły organów ścigania przeciwko człowiekowi, który prawa nie naruszył. Takiemu człowiekowi daje się nominację na prokuratora krajowego… - mówi RMF zbulwersowany poseł Zbigniew Wassermann.

W lipcu 2002 roku na dom Romana Kluski pod Nowym Sączem najechali uzbrojeni po zęby policyjni komandosi. W kajdankach przewieziono go do aresztu w Krakowie. Kluskę aresztowano pod zarzutem uchylania się od płacenia podatków na sumę 8,4 mln złotych, wypuszczono po wpłaceniu gigantycznej kaucji. W listopadzie 2003 roku Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że były prezes Optimusa nie złamał prawa, odliczając VAT za komputery dla polskich szkół.