Rodzina domniemanego autora antyislamskiego filmu o Mahomecie, który na świecie wywołał burzliwe protesty muzułmanów, została przewieziona w bezpieczne miejsce, by do niego dołączyć - podało biura szeryfa w Los Angeles. 55-letni Nakoula Basseley Nakoula ukrywa się od soboty, kiedy opuścił swój dom.

Wczoraj do Nakoula dołączyła rodzina. Doszli do wniosku, że będzie dla nich bezpieczniej udać się tam, gdzie będą mogli normalnie mieszkać - powiedział rzecznik szeryfa Steve Whitmore telewizji ABC. Dodał, że to służby szeryfa wczoraj przed świtem czteroosobową rodzinę Nakouli w nieujawnione miejsce.
 
Liczne ekipy telewizyjne zainstalowały się przed domem rodziny na południowych przedmieściach Los Angeles od kiedy wyszło na jaw, że zdaniem władz USA był on zaangażowany w produkcję  filmu "Innocence of Muslims" (Niewinność muzułmanów). Film wywołał gwałtowne protesty muzułmanów na świecie i ataki na placówki dyplomatyczne USA. Prorok Mahomet został przedstawiony w nim jako oszust i nieodpowiedzialny kobieciarz aprobujący molestowanie seksualne dzieci.
 
Nakoula został skazany w 2010 roku na karę w zawieszeniu za przestępstwa finansowe. Musiał również zapłacić 790 tys. dolarów odszkodowania. Zabroniono mu też korzystania z internetu przez pięć lat bez zgody kuratora sądowego.