RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Australijscy żołnierze w Iraku do połowy 2007

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Australijscy żołnierze, stacjonujący w Iraku w ramach wielonarodowej koalicji, pozostaną na miejscu do połowy 2007 roku - zapowiedział minister obrony Australii Brendan Nelson.

Spełnimy nasze zobowiązania, dotyczące wsparcia naszych koalicyjnych partnerów w kwestii odbudowy Iraku i stabilizowania sytuacji w tym kraju - oświadczył minister, który w ostatnich dniach odwiedził Irak.

Australia ma obecnie w Iraku około 900 żołnierzy. Na przełomie roku dowódcy australijscy sugerowali, że przed czerwcem br. może dojść do wycofania 450 żołnierzy z prowincji Musanna na południu Iraku.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: