RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Armia szykuje się na cyberwojnę

Publikacja: Sobota, 25 lipca (06:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W sztabie Generalnym trwają prace nad powołaniem struktury do zwalczania zagrożeń w internecie - pisze "Rzeczpospolita". Pomysł zrodził się w Departamencie Transformacji MON.

W resorcie obrony opracowano już założenia ogólne nowej jednostki. Natomiast projektowaniem jej struktury zajmuje się Sztab Generalny WP.

W ogólnych założeniach nowa struktura oprócz przeciwdziałania zagrożeniom cybernetycznym ma się zajmować zbieraniem danych z pola walki w powietrzu, na lądzie lub przestrzeni kosmicznej. Następnie te informacje maja być zobrazowywane na tzw. połączonym obrazie sytuacji operacyjnej. Potem przetworzone dane powinny trafić w postaci gotowych decyzji do dowódców i żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wojsko armia

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: