Informacje norweskich mediów potwierdził przedstawiciel sił morskich Unii Europejskiej w regionie. Major Michael Jarl powiedział norweskiej telewizji NRK, że siły patrolowe mają w swym rejestrze armatora chemikaliowca "Bow Asir", lecz nie zostały powiadomione o tym konkretnym rejsie.
Na pokładzie uprowadzonego w czwartek przez somalijskich piratów statku znajduje się pięciu polskich marynarzy, a także 19 Filipińczyków, Rosjanin, Litwin i norweski kapitan.