RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Antyrakiety USA będą chronić Japonię

Publikacja: Czwartek, 20 lipca (08:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska armia rozpoczyna w najbliższym czasie instalowanie w Japonii pierwszych systemów przechwytywania rakiet. Ma to wzmocnić obronę Japonii w związku z ewentualnym zagrożeniem ze strony Korei Północnej.

Władze w Tokio wezwały Stany Zjednoczone do przyspieszenia instalacji wspólnego systemu antyrakietowego po tym, jak Korea Północna przeprowadziła na początku miesiąca testy rakietowe.

Siedem pocisków spadło do Morza Japońskiego. Nie wyklucza się, że radary lub bateria rakiet amerykańskiego systemu przechwytywania pocisków balistycznych stanie także w Polsce.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: