RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykańskie wojsko przeprasza za Babilon

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przepraszamy za zniszczenie Babilonu - mówi pułkownik amerykańskich komandosów, którzy zajęli starożytne miasto tuż po zdobyciu Iraku przez wojska USA.

Żołnierze sił specjalnych zbudowali wśród zabytków lądowisko dla helikopterów a do worków, służących do budowy umocnień, wsypywali piasek i wkładali zabytkowe przedmioty, bo to akurat było pod ręką.

Śmigłowce, lądujące wśród budynków, wywoływały wibracje, dlatego dach jednej z budowli zawalił się. Pułkownik Coleman, przepraszający za swoich podwładnych, twierdzi że gdyby nie żołnierze, zabytki padłyby łupem złodziei.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: