RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykańscy dziennikarze zatrzymani w Korei Północnej?

Publikacja: Czwartek, 19 marca (07:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Północnokoreańskie służby bezpieczeństwa zatrzymały dwóch amerykańskich dziennikarzy, którzy nagrywali zdjęcia z chińskiej strony granicy - podała telewizja południowokoreańska. Według urzędnika z Korei Południowej, którego cytowała stacja YTN, północnokoreańscy strażnicy graniczni weszli we wtorek na terytorium Chin i aresztowali dwójkę Amerykanów, którzy wcześniej zignorowali wezwania o wyłączenie kamery.

Telewizja dodała, że dziennikarze pracują dla kompanii informacyjnej z Kalifornii.

Seulska popołudniówka "Munhwa Ilbo" - powołując się na źródła dyplomatyczne - napisała natomiast, że północnokoreańska straż graniczna nad rzeką Tuman-gang zatrzymała jednego amerykańskiego dziennikarza.

Oficjalnie jednak ani Korea, ani Stany Zjednoczone nie potwierdziły informacji o incydencie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: