Z danych centrum leczenia i zapobiegania chorobom wynika, że już niemal 2/3 Amerykanów cierpi z powodu nadwagi. W przypadku 30% można mówić o otyłości.
Także 30 procent dorocznych kosztów służby zdrowia to właśnie leczenie schorzeń związanych z otyłością, cukrzycy czy podwyższonego ciśnienia. Najbardziej niepokojący jest fakt, że na nadwagę cierpi coraz więcej dzieci, aż 17 procent.