RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykanie cały czas tyją

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mimo starań władz i apeli lekarzy, Amerykanie coraz bardziej tyją. Najgorzej jest w południowych stanach USA - tam eksperci wprost mówią o epidemii otyłości i nadwagi.

Z danych centrum leczenia i zapobiegania chorobom wynika, że już niemal 2/3 Amerykanów cierpi z powodu nadwagi. W przypadku 30% można mówić o otyłości.

Także 30 procent dorocznych kosztów służby zdrowia to właśnie leczenie schorzeń związanych z otyłością, cukrzycy czy podwyższonego ciśnienia. Najbardziej niepokojący jest fakt, że na nadwagę cierpi coraz więcej dzieci, aż 17 procent.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: