RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ameryka coraz bardziej imigrancka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemal 12,5 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych to imigranci – wynika z najnowszych danych amerykańskiego biura spisu powszechnego. Najczęściej do Ameryki przybywają Latynosi, głównie Meksykanie.

Pod koniec ubiegłego roku w USA mieszkało ponad 35 milionów osób, które nie urodziły się w Ameryce. Najwięcej imigrantów żyje w Kalifornii, Nowym Jorku, New Jersey, na Florydzie i w Newadzie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: