Budowa pierwszego odcinka warszawskiego metra rozpoczęła się 25 lat temu i... ciągle trwa. Dlatego mieszkańcy stolicy nie wierzą, by drugą linię udało się wybudować w zaledwie kilkadziesiąt miesięcy. Chyba nie dożyję tego - usłyszał od jednego z warszawiaków reporter RMF FM Mateusz Wróbel:
Wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz zapewnia jednak, że druga nitka metra na pewno powstanie szybciej, niż przewidują to mieszkańcy miasta:
I choć stołeczny ratusz usiłuje zarazić optymizmem, prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk przyznaje, że budowa drugiej linii w ciągu czterech lat to plan bardzo ambitny:
Oby tylko nie okazało się, że formuła obejmie nieograniczony... czas wykonania.