RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Al-Kaida uderzy w rafinerie?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Saudyjski odłam Al-Kaidy wezwał na swojej stronie internetowej do atakowania instalacji naftowych, które zaopatrują USA w ropę. Celem terrorystów mają być nie tylko obiekty na Bliskim Wschodzie, ale także w Kanadzie, Meksyku i Wenezueli.

Konieczne jest uderzenie w naftowe interesy we wszystkich regionach, które służą Stanom Zjednoczonym, a nie tylko te na Bliskim Wschodzie. Celem jest odcięcie lub zredukowanie dostaw do USA - głosi komunikat Al-Kaidy.

Wezwanie pojawiło się na stronie internetowej Sawt al-Jihad (Głos Świętej Wojny) organizacji Al-Kaida na Półwyspie Arabskim.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: