RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Al-Kaida do Amerykanów: Nawróćcie się na islam

Publikacja: Niedziela, 3 września (08:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Al-Kaida wzywa wszystkich Amerykanów do nawrócenia się na islam. Przesłanie Aymana al Zawahiriego, uważanego za numer 2 w organizacji Osamy bin Ladena, zostało przekazane na taśmie wideo. Amerykańska administracja określiła je jako „wypaczone spojrzenie na islam”.

W nagraniu pojawia się także Amerykanin przedstawiony jako Azzam. Ma on być przykładem obywatela USA, który przyjął już religię Mahometa. W rzeczywistości jest to poszukiwany przez FBI Adam Yahije Gadahn.

- Ludzie, którym wydaje się, że demokracja jest jednoznaczna z wolnością, to albo ludzie, którzy nigdy nie mieszkali w Ameryce, albo Amerykanie, którzy nie mieszkali za granicą - mówił Azzam.

Al-Kaida zatytułowała swoje przesłanie „Zaproszenie do islamu”. Nagranie było opatrzone datą wrześniową; prawdopodobnie powstało niedawno, jest w nim bowiem mowa o wojnie w Libanie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: