Wielki fotel na który możesz się wspiąć. Przedmioty które musisz rozpoznać dotykiem. Możesz też raczkować i uczyć się wstawać. A na koniec pomalować wielką kredką, wielką kartkę papieru - tego wszystko możesz doświadczyć w ...

centrum Warszawy w specjalnie przeznaczonym do tego celu domku Akademi Rozwoju Dziecka. Wszystko po to, aby przez chwilę poczulć się jak dziecko i móc doświadczyć tego samego czego pociechy doświadczają na codzień.

Przechodząc przez kolejne pokoje rodzice wcielają się w rolę małego odkrywcy i na własnej skórze doświadczają wyzwań, jakie maleństwa napotykają na swojej drodze. Na poszczególnych etapach

Zwiedzanie świata dziecka rozpoczyna się od miejsca gdzie dziecko rozpoczyna swoje życie i po raz pierwszy pośrednio doświadcza tego co dzieje się na świecie.

Dziecko zanim się narodzi, słyszy bicie serca mamy ale też dzwięki dobiegające z zewnątrz.

W pokojach dziennych możemy poznać tajniki rozwoju malca.

Poznawanie świata odbywa się poprzez dotyk. My też możemy podotykać i spróbować odgadnąć kształt dotykanego przedmiotu. Mi się udało dwa razy.

Akademia daje niepowtarzalną okazję przekonać się, żę dziecku wcale nie jest tak łatwo siedzieć. Przynajmniej na początku.

Ja próbowałem uściąść na trzech pufach. Nie było łatwo, ale jakoś mi się udało. Teraz wiem, jakie trudności sprawia to dzieciom.

Troszkę sobie też poraczkowałem. A następnie próbowałem wejść na wielki fotel.

Każdy z nas ma coś z dziecka.

Jak ciężko jest rysować...

To szósta edycja Akademi Zdrowego Rozwoju Dziecka. W Warszawie można doświadczyć jeszcze do najbliższej niedzieli.

Domek stoi na Polach Mokotowskich, na roku ul. Wawelskiej i al. Niepodległości.